Razpoloženje v organizaciji kroji tudi generacijska raznolikost zaposlenih, saj je delovno aktivnih največ različnih generacij doslej. To zahteva razumevanje in prilagajanje organizacijske kulture, pristopov vodenja in timskega dela. Le z razumevanjem, integriranjem in sodelovanjem vseh zaposlenih lahko polno izkoristimo intelektualni kapital organizacije.
Vsebina delavnice
- Uvod, predstavitev ozadja tematike in povezava na delovno okolje. Razumevanje posameznih faz življenjskega cikla posameznika in kako se to izraža pri delu.
- Predstavitev specifik in glavnih značilnosti posamezne delovne aktivne generacije glede na področje vodenja, komuniciranja, zavzetosti in sodelovanja
- Prvine čustvene inteligence glede na percepcijo različnih generacij
- Predstavitev pristopov in metod za sinergijsko medgeneracijsko sodelovanje in povezovanje
- Pomen sodelovanja, povezanosti in prenosa znanja ter veščin med različnimi generacijami
- Spodbujanje vsegeneracijske vključenosti, zavzetosti in gojenje kulture medsebojnega spoštovanja
- Sklep, sinteza spoznanj in načrt, kako lahko predstavljeno uporabimo v praksi pri svojem delu.
Način dela in trajanje
Delavnica je naravnana tudi izkustveno, praktično. Ob prepletanju frontalnega in interaktivnega se udeleženci aktivno vključujejo v diskusijo, reševanje konkretnih situacij.
Koristi za udeležence
- Udeleženci se seznanijo s specifikami različnih generacij.
- Z razumevanjem različnosti se prilagodijo pristopi za vodenje in uspešno komuniciranje z zaposlenimi različnih generacij.
- Udeleženci se seznanijo z metodami in ukrepi za vzpostavitev učinkovitega medgeneracijskega sodelovanja.
Ciljna skupina: vodje vseh organizacijskih ravni, kadrovski direktorji, vodje kadrovskih služb, kadrovniki, kadrovski strokovnjaki …