Blaženje podnebnih sprememb predstavlja enega največjih izzivov tega stoletja, aktivno ukrepanje pa ključ za doseganje trajnostne preobrazbe. Tudi družba BTC vztrajno stopa po poti zelenega prehoda, saj slednji vodi do večje odpornosti in konkurenčnosti podjetja.
V družbi BTC uresničujejo številne projekte v smeri energetske transformacije. Med drugim so v letu 2021 na področju energetske učinkovitosti izvedli številne projekte posodobitve opreme, razsvetljave in centralnih nadzornih sistemov, dosegli pa so tudi prvi mejnik pri projektu pametnih omrežij in pametnih skupnosti NEDO. Konec leta 2021 je v BTC City Ljubljana pričel poskusno obratovati hranilnik električne energije moči 4 MW in s kapaciteto 8 MWh, ki bo izboljšal zanesljivost oskrbe energije za večji del Ljubljane. S tremi sončnimi elektrarnami in soproizvodnjo toplotne energije so v družbi BTC lani proizvedli 1,7 milijona kWh zelene energije, s pomočjo projektov učinkovite rabe energije pa prihranili 7,2 milijona kWh energije. Tako so okolje razbremenili za 4.900 ton ogljikovega dioksida glede na izhodiščno leto 2010. Vse to so dosegli ob podpori sodobne tehnologije. »V družbi BTC smo ponosni, da v okviru evropskih projektov Phoenix H2020, Creators H2020 in Matrycs H2020 BTC City Ljubljana nastopa kot testno območje za razvoj in testiranje novih tehnoloških rešitev za energetiko prihodnosti,« izpostavlja Miha Mermal, izvršni direktor za marketing in trajnostni razvoj v družbi BTC.
Družba BTC v okviru strategije razvoja do 2025 načrtuje nove trajnostne projekte na področju energetske učinkovitosti, obnovljivih virov energije, povečevanja zelenih površin in razvoja trajnostne mobilnosti. S tem bo postopno zniževala svoj ogljični odtis ter vplivala na izboljšanje dobrega počutja obiskovalcev, zaposlenih in poslovnih partnerjev v BTC Cityjih.