Je umetna inteligenca res prihodnost kibernetske varnosti?

Število kibernetskih groženj narašča iz dneva v dan, varnostnih tveganj v poslovnih okoljih je zato vse več. Tudi izdelovalci varnostnih rešitev so se zatekli po pomoč k pametnim strojem. Integracija tehnologij s področja umetne inteligence v sodobne varnostne rešitve je neizogibna.

Številne podjetnike mika poslovanje prek interneta, ob tem pa se zavedajo možnih zlorab, ki prežijo na spletu in bi jim lahko povzročile izjemno poslovno škodo. A v času digitalizacije se je uspešnemu podjetniku, ki ima vizijo za razvoj, nemogoče izogniti spletu. Ponudniki varnostnih rešitev in izdelovalci naprav tako že vneto iščejo odgovore, kako ustvariti varen in zaupanja vreden internet stvari. Ena boljših rešitev je uporaba novih tehnologij, kot je umetna inteligenca v službi varnosti.

Z umetno inteligenco izpopolnjeni sistemi opravljajo številne naloge, ki hekerjem preprečujejo, da bi vstopili v internetno okolje podjetja, poleg zunanjih napadov pa ščitijo tudi pred notranjimi nevarnostmi. Umetna inteligenca in strojno učenje v podatkih vidita precej več kot ljudje, pa tudi precej hitreje in tako olajšata delo varnostnim strokovnjakom. Vsekakor pa se morajo tudi v oddelku IT zavedati omejitev umetne inteligence, ki absolutno potrebuje človeško interakcijo in učenje, saj se tako izboljšuje.

Katera torej zmaga v boju proti spletnim napadalcem, človeška ali umetna inteligenca? Se zavedate, kako varno je pravzaprav vaše IKT-okolje? Je umetna inteligenca res prihodnost kibernetske varnosti in ali je informacijska varnost sploh lahko učinkovita brez nje? Kako ta deluje v praksi?

To je le nekaj vprašanj, na katera bodo na brezplačnem dogodku 22. oktobra 2019 med 9.00 in 13.15 v Kongresnem centru Brdo pri Kranju odgovarjali domači in tuji strokovnjaki, ki bodo z nami delili svoje znanje in dolgoletne izkušnje.

O tem, ali v informacijski varnosti umetna inteligenca potolče človeško, bo govoril dr. David Modic, mednarodno priznani strokovnjak za informacijsko varnost in predavatelj na fakulteti za računalništvo in informatiko.

Predstavil bo vdore v informacijske sisteme, modele groženj in njihovo delitev glede na vektorje napada. Na podlagi analize incidentov, ki jih je tudi sam reševal, bo orisal pomembnost osredotočanja na človeške vire. Da ne bi ostali samo pri preteklih dogodkih, se bo dr. Modic posvetil tudi učinkovitim odzivom na napade, kaj morajo vedeti različni deležniki, kako ravnati na različnih delovnih mestih v podjetju, kako analizirati incidente, dal pa bo tudi praktične nasvete, kako povečati odpornost podjetij proti kibernetskim grožnjam.

Med našimi sogovorniki bodo tudi:

  • Sami Ruohonen, raziskovalec, oddelek za zaznavanje, identificiranje in klasifikacijo kibernetskih groženj, F-Secure Corporation
  • Marko Kašič, vodilni inženir za IKT, A1 Slovenija
  • dr. Matej Kovačič, strokovnjak za analitiko podatkov in informacijsko varnost, IJS
  • Matt Walmsley, direktor za območje EMEA, Vectra
  • Vladimir Ban, vodilni ekspert za implementacijo rešitev IKT, A1 Slovenija

Udeležba je brezplačna. Prijavnica in dodatne informacije so vam na voljo na www.kibernetska-varnost.si

Vabljeni!

Deli:

Povezana vsebina

ZPMS_grafika dobrodelni teden splet 900 x 750
AKADEMIJA

Prijavite se na novice

Prijavite se in ne zamudite dogodka in vsakodnevnih novic