Najnovejše spremembe na področju obdavčenja: Kako evropski predpisi MLI, ATAD I in DAC6 vplivajo na obdavčitev in poslovanje vašega podjetja v mednarodnem okolju?
Ste družba, ki deluje v sklopu multinacionalke in ima s svojimi sestrskimi oziroma drugače povezanimi družbami čezmejne transakcije?
Ste srednja ali velika slovenska družba, ki prek svojih odvisnih družb ali stalnih poslovnih enot opravlja poslovne aktivnosti v tujini?
Potem morate poznati zadnje, najnovejše spremembe na področju obdavčenja, ki v veliki meri vplivajo tako na mednarodno kot na davčno in finančno poslovanje vašega podjetja.
Katere direktive oziroma konvencije prinašajo mednarodne novosti?
MLI – Multilateralna konvencija je za Slovenijo začela veljati 1. julija 2018, z njo pa se BEPS (Base Erosion and Profit Shifting) ukrepi vnašajo v konvencije o izogibanju dvojnega obdavčenja, ki jih ima Slovenija sklenjene z drugimi državami. Poznavanje določb davčnih konvencij tako enostavno ni dovolj, da bi si slovenska podjetja na njihovi podlagi z gotovostjo zagotovila davčne ugodnosti oziroma preprečitev dvojnega obdavčenja pri svojem poslovanju.
ATAD I – EU direktiva proti izogibanju obdavčenja, ki je bila januarja 2019 delno implementirana v Zakon o davku od dohodkov pravnih oseb, prinaša nove določbe glede pravil o preprečevanju zlorab (GAAR), nadzorovanih tujih družbah (CFC), omejitve pri priznavanju odhodkov za obresti, izstopne obdavčitve ter hibridnih neskladij.
DAC6 – Nove obveznosti in s tem nove izzive davčnim svetovalcem in zaposlenim v finančnih oddelkih od junija 2018 prinaša tudi EU direktiva o obveznosti poročanja o čezmejnih dogovorih oziroma na novo dopolnjen Zakon o davčnem postopku
Na izobraževanju vam bomo na interaktiven način predstavili, kako se pripraviti na izzive, ki jih MLI, ATAD I in DAC6 prinašajo v vaše delo ter z vami delili naše praktične izkušnje iz slovenskega in mednarodnega prostora.
Udeležencem bodo predstavljene novosti, ki jih v slovensko davčno zakonodajo in prakso prinašajo predpisi Evropske unije in OECD. Na podlagi seminarja in predstavljenih praktičnih primerov bodo lahko v svojem nadaljnjem delu lahko prepoznali potencialne davčne rizike obstoječih ter planiranih transakcij in morebitno povečanje davčnih obveznosti oziroma obveznosti poročanja poslovanja Finančnim upravam v prihodnje.